آسوده خاطر عاشق شوید!

با دانستن این نکات، از دوستی آزاردهنده خلاص می‌شویم و عشق و رابطه عاطفی موفق ایجاد می‌کنیم
همه ما نیاز به کسی داریم که به نقل از عاشقان در مواقع سختی، سر بر شانه اش بگذاریم و بگرییم؛ ولی گاهی کار به جایی می‌رسد که باید سر به دیوار بکوبیم و از دست همان کس زار زار بگرییم!

آسوده خاطر عاشق شوید!

مشکل کجاست؟

پاسخ مشخص است: نفهمیدن رفتار‌های طرف مقابلمان.
گره‌ای که نهایتا به این جمله ختم می‌شود: ما تفاهم نداریم، پس تمامش کنیم!

آسوده خاطر عاشق شوید!

یکی از دوستانم تعریف می‌کرد که موقع حرف زدن با شریک عاطفی اش تا جای ممکن از برقراری ارتباط چشمی با او خودداری می‌کند؛ چرا که او موقع حرف زدن با صراحت و قاطعیت خاصی در چشم هایش زل می‌زند و او را می‌ترساند!

همکاری داشتم که از شروع یک رابطه عاطفی با شخصی که به او معرفی کرده بودند سر باز می‌زد؛ آن هم فقط به یک دلیل، می‌گفت: این آدم زیادی بی خیال و سرخوش است!

مدل شخصیت شناسی دیسک، با تحلیلی که از تیپ‌های مختلف شخصیتی ارائه می‌دهد، رفتار‌های بعضا عجیب شریک عاطفی مان را برای ما توضیح می‌دهد.

تشخیص شخصیت شریک عاطفی با استفاده از شخصیت شناسی دیسک

شریک عاطفی شما با تیپ شخصیتی سلطه گرا (D)، هنگام صحبت کردن با قاطعیت در چشمان شما زل می‌زند و حتی انگشت اشاره اش را به سمت تان نشانه می‌گیرد!

این بخشی از رفتار غریزی اوست که به خاطر شخصیت و نیازش به قدرت از او سر می‌زند و بدین معنی نیست که قصد دارد به شما تحکم کند و یا دستور بدهد!

با بیان نتایج مشترک و البته تمرکز بر راه حل مشکل تان با او صحبت کنید و از او بخواهید کنترل بیشتری بر رفتارهایش داشته باشد.

اگر شریک عاطفی شما با تیپ شخصیتی اجتماعی (I)، مدتی است که دست از پرحرفی برداشته، مثل سابق فرد خوش بینی نیست، کمتر شوخی می‌کند و کمتر در اجتماعات شرکت می‌کند و یا برای گردش و تفریح بی میلی نشان می‌دهد، به این معنی نیست که دیگر عاشق شما نیست و یا شما را مثل سابق دوست ند

bartarinha.ir/fa/news/736102/آسوده-خاطر-عاشق-شوید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *